Search

Information

Plan działań SU

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego 2017/2018 

(projekt do akceptacji SU)

 1. Organizacja pracy w nowym roku szkolnym
  1. zebranie organizacyjne Prezydium oraz Rady Samorządu Uczniowskiego w dniu 1 X 2017 o godz. 16.00: wyłonienie członków sekcji i przedstawienie zadań statutowych SU, zatwierdzenie nowego Statutu SU oraz zaopiniowanie programu profilaktyczno - wychowawczego Szkoły Podstawowej nr 4 na rok szkolny 2017/2018. Zaplanowanie zadań na rok szkolny 2017/2018
  2.  zebrania Prezydium SU będą odbywać się co najmniej raz w semestrze (10 X 2017, 20 II 2018)
  3. Tablica SU - informacje o składzie Prezydium SU, daty zebrań, "Szczęśliwy Numerek", harmonogram dyskotek, informacje o dyżurze Rzecznika Praw Ucznia, informacje o zaplanowanych zadaniach na dany miesiąc

2. Uroczystości szkolne

 1. udział pocztu sztandarowego w uroczystym rozpoczęciu i zakończeniu roku szkolnego
 2. uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych

3. Współpraca ze środowiskiem lokalnym

 1. udział w miejskich uroczystościach z okazji świąt państwowych i religijnych
 2. udział pocztu sztandarowego w uroczystościach miejskich rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego

4. Życie kulturalne szkoły

 1. Tydzień Sportu (maj 2018) - finał w czerwcu na festynie rodzinnym (uczniowie kontra nauczyciele)
 2. komiksy ekologiczne na temat ochrony środowiska (komiksy przygotowane na lekcjach wychowawczych, prezentacja na korytarzach
 3. wielkanocny konkurs świąteczny na najbardziej pomysłowo udekorowaną salę
 4. pierwszy dzień wiosny - kolorowy zawrót głowy - pokaz talentów (taniec lub piosenka), kiermasz - wiosenne kanapki
 5. Dzień Gofra
 6. poczta walentynkowa
 7. "Szkoła Pełna Mikołajów" - uczniowie w strojach Mikołajów, rozdawanie prezentów w klasach 1-3 oraz cukierków we wszystkich klasach
 8. konkurs "Klasa na medal"

5. Inne zadania wynikające ze statutu SU - wolontariat

 1. "I ty możesz zostać Św. Mikołajem" - zbiórka artykułów szkolnych, maskotek, słodyczy dla uczniów potrzebujących
 2. Zbiórka karmy dla zwierząt "Dzień kundelka i kocurka"
 3. Udział w akcji "Góra Grosza"
 4. "Zbieramy nakrętki dla Kacperka" - akcja charytatywna
 5. Zbiórka surowców wtórnych i elektrośmieci

Działania 2014/2015

26.06.2015

Zakończenie roku szkolnego

Po całych 10 miesiącach nauki rozpoczynają się wytęsknione wakacje. Nowy skład Samorządu Uczniowskiego razem z pocztem sztandarowym w imieniu całej społeczności naszej szkoły uczestniczył we mszy św. na zakończenie roku szkolnego.

 

Życzymy Wam udanych, wspaniale spędzonych i bezpiecznych wakacji.

BS

 

17.06.2015

Wyniki konkursu

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że w tym roku w konkursie czystości szatni miejsca na podium zajęły klasy:

- klasa IVc i Vc w boksie 8 - 194 punkty

- klasa Vb i VIb w boksie 11 - 184 punkty

- klasa Va i Vd w boksie 12 - 180 punktów

Zwycięskie klasy otrzymają voucher na wyjście do kina dla całej klasy ufundowany przez Radę Rodziców do wykorzystania w tym lub następnym roku szkolnym.

Gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w konkursie od września.

BS

13.06.2015

Wybory

W piątek 12 czerwca odbyło się głosowanie uczniów klas czwartych i piątych w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Głosowało 157 uczniów, wszystkie głosy były ważne. W głosowaniu pomagali uczennice klasy VIe : Justyna Kosior, Natalia Motyka i Julia Pruś. W liczeniu głosów brali udział uczniowie klasy VIb: Magda Ptaszkiewicz, Karolina Rzemieniarz, Jakub Mysłek i Michał Dudziak.

W wyniku głosowania wyłoniono 10 nowych członków Zarządu SU. Przewodniczącą na rok szkolny 2015/2016 została Aleksandra Sabat z klasy Vd (dotychczasowa wiceprzewodnicząca SU), zastępcą Olga Prawica z klasy Vc.

Pozostali członkowie: Bodek Mateusz-IVc, Brożyna Kamil-Va, Dzierzkowska Anna-IVd, Kosior Nikola-IVa, Krasoń Patryk-IVd, Rak Wiktoria-Vd, Stefaniak Aleksandra-Vc, Szczepanik Julia-IVc.

Wśród nauczycieli największe poparcie zdobył Arkadiusz Papka-57głosów, Halina Paluch- 53 głosy, Barbara Siwielec - 46 głosów, Rams Ewa - 29 głsów, Opioła Grażyna - 27 głosów, Zasuwa Rafał - 26 głosów, Jadwiga Mazur - 13 głosów. Tradycja mówi, że nauczyciel z największym poparciem zostaje opiekunem Samorządu Uczniowskiego. Gratulujemy !!!

Rzecznikiem Praw Ucznia została Ewa Górska - 56 głosów.

18.05.2015

Wybory

Ogłaszamy rozpoczęcie kampanii wyborczej do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2015-2016. Każda klasa czwarta i piąta wyłania spośród siebie trzech kandydatów. Powinni to być uczniowie bardzo dobrze uczący się, kreatywni, otwarci na nowe wyzwania i umiejący poświęcić swój wolny czas dla społeczności szkolnej.

Plakaty wyborcze zaopiniowane przez wychowawców mogą być wieszane na korytarzach szkolnych pierwszego i drugiego piętra i mogą wisieć do dnia 11 czerwca.

Samo głosowanie przeprowadzone zostanie w piątek 12 czerwca. Każdy uczeń klas 4-5 odda głos na dziesięciu najlepszych jego zdaniem kolegów i koleżanek. Uczniowie wybiorą również dwóch opiekunów Samorządu Uczniowskiego spośród nauczycieli naszej szkoły.

 

02.03.2015

Pokaz Talentów

W związku ze zbliżającą się wiosną Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na najlepsze przedstawienie swojej klasy w Pokazach Talentów 2015. Jak co roku w okolicach pierwszego dnia wiosny uczniowie klas III-VI zaprezentują swoje telanty na forum całej szkoły. Najlepsi wyłonieni w rywalizacji poszczególnych roczników będą mieli okazję zaprezentować się jeszcze raz podczas festynu rodzinnego. Zapraszamy i wierzymy, że jak zawsze uczniowie będą pełni pasji i kreatywności.

BS

23.01.2015

Walentynki

W tym roku wcześniej niż zwykle działa poczta walentynkowa. Kartki można wrzucać do piątku do specjalnej skrzynki, która znajduje się w bibliotece szkolnej.

Adresaci otrzymają swoją pocztę zaraz po feriach - w poniedziałek 16 lutego.

BS

 

19.12.2014

Dziś anioły latają po niebie i ogłaszają Boże Narodzenie.

A gdy gwiazdka betlejemska zabłyśnie

to życzenia spełni wszystkie.

Bo dzisiaj jest piękny dzień, wszystko się rodzi na nowo,

więc w blasku tajemnych świąt żyjcie zdrowo i kolorowo.

Drodzy nauczyciele oraz pracownicy szkoły,

życzymy wam zdrowych, spokojnych, spędzonych w gronie rodzinnym Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego

Nowego Roku !!!

Samorząd Uczniowski

 

18.12.2014

Góra Grosza 2014

W dniach 24.11.2014-05.12.2014 w naszej szkole zbierane były grosze na w ogólnopolskiej akcji. w tym roku zebraliśmy rekordową kwotę: 494,26zł

Dziękujemy bardzo za hojność rodziców oraz uczniów naszej szkoły.

BS

14.10.2014

DZIEŃ NAUCZYCIELA

We wtorek 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas IV-VI proszeni są o przyjście do szkoły w stroju eleganckim.

Nauczyciele na pewno docenią ten gest z Waszej strony. Co niektórzy nauczyciele już myślą o niecodziennym przeprowadzeniu lekcji w tym dniu.

 

03.10.2014

Światowy Dzień Uśmiechu

Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. W ciągu ostatnich kilku dekad rozwinęła się nawet nowa dziedzina badań nad tym zjawiskiem, zwana gelotologią. Dzięki niej potwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Oznacza to, że nawet zmuszanie się do uśmiechu może poprawić nastrój. Pod względem stopnia aktywacji mózgu uśmiech jest porównywalny z efektem zjedzenia kilkuset czekolad. Istnieje aż 19 rodzajów uśmiechu, które angażują od 5 do 53 mięśni twarzy. Częstotliwość uśmiechu zmienia się z wiekiem – podczas gdy dzieci szczerzą zęby (lub dziąsła – w przypadku tych najmłodszych) nawet kilkaset razy dziennie, u dorosłych liczba ta spada nawet 10-krotnie. Jeśli więc chcemy podnieść tę niezadowalającą średnią, wystarczy spojrzeć na swoje pociechy lub częściej przebywać w towarzystwie osób uśmiechniętych – szwedzcy naukowcy dowiedli, że śmiech jest po prostu zaraźliwy.

Tak więc nie oszczędzajmy się w rozdawaniu usmiechów :)

 

30.09.2014

Dzień Chłopaka

Wszyscy chłopcy mają dziś swoje święto. W ciągu dnia klasy miło to uczciły, tradycyjnie wieczorem odbyła się dyskoteka dla klas piątych i szóstych. Wszystkiego dobrego chłopaki !!! :)

Działania Zarządu SU 2014/2015

10.11.2014

Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada Zarząd SU wraz z pocztem sztandarowym oraz opiekunami będzie reprezentować naszą szkołę w miejskich obchodach w Kościele OO. Dominikanów oraz na Placu Bartosza Głowackiego.

Zbiórka przed naszą szkołą o godz. 9:00.

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły wraz z rodzinami do włączenia się w świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości.

BS

10.10.2014

Telefony komórkowe

Zbieramy stare telefony komórkowe - niepotrzebne, zepsute telefony, lub nawet te, które działają, ale już z nich nie korzystamy. Wszystkie one zostaną przesłane o tu:

http://www.ekoszkoly.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=2

Pytajcie rodzinę, znajomych oraz przyjaciół Waszych bliskich, czy takich śmieci nie posiadają w szufladach. Następnie przynieście je do pani Barbary Siwielec. Ekologicznie się ich pozbędziemy, a następnie wybierzemy konkretne rzeczy dla szkoły.

Barbara Siwielec

04.10.2014

Najbliższe spotkanie Zarządu SU, łącznie z Pocztem Sztandarowym odbędzie się w najbliższą środę 08.10.2014 o godzinie 16.30.

Obecność obowiązkowa :)

Barbara Siwielec

działania SU w 2013/2014

08.03.2014


Pierwszego dnia wiosny, jak co roku, odbędą się pokazy talentów. Już teraz zachęcam uczniów klas III-VI do przygotowania krótkiego programu artystycznego. Może to być pokaz tańca, śpiewu, skecz, występ z instrumentem muzycznym badź inna ciekawa prezentacja.

Najlepsi z klas danego rocznika będą mieli okazję do ponownego zaprezentowania się podczas festynu rodzinnego w czerwcu.

Barbara Siwielec

27.02.2014

W tłusty czwartek w naszej szkole odbędzie się dyskoteka kończąca karnawał dla klas IV-VI. Bilet wstępu kosztuje 2zł, do nabycia przed zabawą. Środki zebrane z biletów przeznaczone będą na bieżącą działalność SU.

W trakcie dyskoteki będzie można kupić lemoniadę :)

Start - godzina 17:00

Zapraszamy!!!

 

24.11.2013


Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączają się w akcję "Góra Grosza".

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Dzięki tej akcji uczniowie uczą się podstawowych zasad humanizmu i poznają, czym jest wolontariat. Uczą się podstawowych zasad współżycia i otwartości na cudze nieszczęście. Szkoła zaś spełnia jeden z celów, jakie przed nią stoją, a mianowicie wpajanie właściwych postaw i zachowań oraz otwartość na drugiego człowieka i kształtowanie właściwych relacji uczeń-szkoła

Czas trwania akcji: 25.11 - 06.12.2013

Wszystkich zapraszamy do udziału :)

Barbara Siwielec

Plakat

Działania SU 13/14

Działania SU w roku 2013/1014

 19.11.2013


Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączają się w akcję "Góra Grosza".

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Dzięki tej akcji uczniowie uczą się podstawowych zasad humanizmu i poznają, czym jest wolontariat. Uczą się podstawowych zasad współżycia i otwartości na cudze nieszczęście. Szkoła zaś spełnia jeden z celów, jakie przed nią stoją, a mianowicie wpajanie właściwych postaw i zachowań oraz otwartość na drugiego człowieka i kształtowanie właściwych relacji uczeń-szkoła

Czas trwania akcji: 25.11 - 06.12.2013

Wszystkich zapraszamy do udziału :)

Barbara Siwielec

 

30.09.2013


Damska część Samorządu Uczniowskiego życzy - w Dniu Chłopaka - wszystkim chłopakom naszej szkoły: wspaniałego dnia, dobrych męskich przyjaźni, które przetrwają długie lata oraz mocnego wsparcia ze strony dziewcząt.

Dyskoteka z tej okazji odbędzie się w środę 02.X.2013 w godzinach 18:00 - 20:00. Zapraszamy uczniów klas V i VI.

Barbara Siwielec


26.09.2013

ZIELONI na TOPIE !!!

Czy wiesz, że telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów i kadm??? Wyrzucone na wysypisko zagrażają naszemu środowisku.

Nasza szkoła włącza się w akcję zbierania zużytych, starych, uszkodzonych telefonów komórkowych, które następnie będą profesjonalnie zutylizowane.

Przynieś stary, zepsuty, niepotrzebny już telefon komórkowy (bez baterii) do opiekuna Samorządu Uczniowskiego - Barbary Siwielec lub nauczyciela przyrody - Anny Szymańskiej.

Główna nagroda - czysta planeta!!!

Jako szkoła mamy szansę na wygranie aparatu cyfrowego pod warunkiem znakomitej wspólnej mobilizacji.

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY !!! PYTAJ RODZINĘ ORAZ ZNAJOMYCH !!!

WŁĄCZ SIĘ W AKCJĘ !!!


Barbara Siwielec

Anna Szymańska

 

OGŁOSZENIE


Pierwsze w nowym roku szkolnym 2013/2014 zebranie Zarządu SU oraz pocztów sztandarowych odbędzie się we wtorek 10.IX.2013 o godzinie 15.00 w sali 35.

Obecność obowiązkowa !!!

Barbara Siwielec

Więcej artykułów…

 1. Działania SU

Additional information